Budki telefoniczne i ich historia
Jeszcze niewiele ponad dekadę temu widzieliśmy je na ulicach. Nie zauważyliśmy, kiedy wyparły je telefony komórkowe, bo stało się to tak szybko. Budki telefoniczne. Piszemy co nieco o ich historii.
2018-10-17, 10:41

Skąd wzięły się budki telefoniczne?

Skąd? Z Niemiec, dokładnie w Berlinie. Było to w 1881 roku, kiedy wykonano stamtąd pierwszą rozmowę na odległość. Co za wydarzenie! Zelektryzowało ówczesną Europę. I skomunikowało, bo niedługo później, bo w 1903 roku trafiły do Wielkiej Brytanii. Nie od razu jednak pomalowano je na czerwono i zmieniono w symbol tamtejszych miast – to stało się dopiero w latach 20. XX wieku. Dokładnie w tym samym czasie budki telefoniczne trafiły do Polski.

czerwone budki telefoniczne: symbol UK

Gdzie dziś znajdziemy budki telefoniczne?

Budki telefoniczne powoli zaczęły zanikać w latach 90. W nowym tysiącleciu całkowicie z nich zrezygnowano: każdy ma już telefon komórkowy, jeśli nie – przynajmniej stacjonarny.

współczesne budki telefoniczne wg Imin Booth

Na nowo jednak przemyślała je marka Imin Booth, która wykorzystała formę budki telefonicznej, by stworzyć z niej kabinę przyjazną cichym rozmowom telefonicznych w biurze. Idealnie sprawdza się zwłaszcza tych biurowcach, gdzie jest przestrzeń typu open space.

KONTAKT / AUTOR
Budka Telefoniczna
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.